Olimpiada logistyczna zn├│w w naszej szkole PDF Drukuj Email

Og├│lnie o Olimpiadzie

Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki z Poznania. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół o profilu technik logistyk oraz technik spedytor.
Partnerami merytorycznymi Olimpiady s─ů: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Przedsi─Öwzi─Öcie sponsoruj─ů firmy: Panopa Logistik Polska, Volkswagen Pozna┼ä, DPD Polska, Agrobex, DHL Express, L-systems, Elettric80, Kuehne+Nagel oraz Raben.

Patronat medialny obj─Ö┼éy: Czasopismo ÔÇ×LogistykaÔÇŁ, ÔÇ×Polska G┼éos WielkopolskiÔÇŁ ÔÇ×Polska Gazeta TransportowaÔÇŁ, ÔÇ×Logistyka a jako┼Ť─çÔÇŁ, ÔÇ×Transport i SpedycjaÔÇŁ, ÔÇ×Nowoczesny MagazynÔÇŁ, Portal Logistyka.net.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, transport.pl oraz Studentnews.pl.
Na laureat├│w Olimpiady czekaj─ů nie tylko warto┼Ťciowe nagrody rzeczowe, ale tak┼╝e zwolnienie z pisemnej cz─Ö┼Ťci egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach technik logistyk i technik spedytor oraz bezp┼éatne studia w Wy┼╝szej Szkole Logistyki. Wyr├│┼╝niona zostanie r├│wnie┼╝ najlepsza szko┼éa.

I ETAP - SZKOLNY

Do etapu szkolnego zgłosiło się 4492 uczniów z 132 szkół z całej Polski.

Z naszej szkoły udział brało 57 osób.

15 pa┼║dziernika 2009 roku musieli wykaza─ç si─Ö znajomo┼Ťci─ů takich zagadnie┼ä jak m.in.: transport morski, karnet TIR, zlecenie spedycyjne, czy konosament. W te┼Ťcie pojawia┼éy si─Ö r├│wnie┼╝ pytania o to, co wykazuje najmniejsz─ů terenoch┼éonno┼Ť─ç w komunikacji miejskiej, o definicj─Ö zapasu zabezpieczaj─ůcego oraz co oznacza FEFO i FIATA, a tak┼╝e jakie funkcje maj─ů opakowania.

Ponad 500 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Z naszej szkoły do II etapu zakwalifikowało się 20 uczniów.

II ETAP ÔÇô OKR─śGOWY
Punktualnie o godzinie 11.00 dnia 10 grudnia 2009 roku uczniowie rozpocz─Öli rozwi─ůzywanie konkursowego testu wielokrotnego wyboru, jednocze┼Ťnie w jedenastu okr─Ögach.
Okr─Ög ┼ü├│dzki mie┼Ťci┼é si─Ö w naszej szkole.
Tym razem uczniowie musieli wykaza─ç si─Ö wiedz─ů mi─Ödzy innymi z zakresu organizacji gospodarki magazynowej a tak┼╝e podstawowych poj─Ö─ç w j─Özyku angielskim.
Najlepsi uczniowie zakwalifikuj─ů si─Ö do fina┼éu, kt├│ry odb─Ödzie si─Ö 19 marca 2010 roku w siedzibie Wy┼╝szej Szko┼éy Logistyki.

 
 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

Projekt Unijny

 

Projekt Unijny