Wycieczka zawodowa do Jasła PDF Drukuj Email

W dniach 18-20 października 2017r uczniowie klas II TUS, IV TUS, III GAZ i III TUS byli na wyjeździe zawodowo – turystycznym. W dniu 18.10 brali udział w szkoleniu w Zakładzie GAMRAT SA w Jaśle.

Zakresem szkolenia była produkcja, właściwości oraz zastosowanie rur z PCV i PE do wody, kanalizacji i gazu a także systemy rynnowe do odwadniania powierzchni dachów budynków.

Uczniowie mieli możliwość wejścia na hale produkcyjne wytwarzania rur i rynien, zapoznania się z technologią produkcji, warunkami składowania i transportu.

Dzień drugi wyjazdu to zapora w Solinie i Bieszczady. Zapoznanie z obiektem gospodarki wodnej w Solinie zrealizowane zostało w formie  filmu o warunkach budowy i użytkowania elektrowni szczytowo-pompowej oraz zwiedzania obiektu. Szczególne wrażenie robią konstrukcje murowane zapory, a także na najniższej galerii zapory z przesączającą się wodą poprzez otwory dylatacyjne.

Bieszczady o tej porze roku są piękne. Trafiliśmy na idealną widoczność, Słońce i temperaturę powyżej 23 stopni. Miejsca widokowe na połoniny i bieszczadzkie szczyty odsłaniały uroki gór. Urokliwe cerkwie dopełniły część turystyczną wycieczki po Bieszczadach.

W trzecim dniu odbyło się szkolenia w Zakładzie DARCO w Dębicy w zakresie systemów wentylacyjnych oraz zwiedzanie obiektów produkcyjnych wytwarzania i montażu kanałów wentylacyjnych.

Trzy dni wyjazdu to dla uczniów klas instalacyjnych dodatkowa wartość edukacyjna zarówno w części zawodowej jak i ogólnokształcącej.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
 

 

 

Rekrutacja 2019/2020:

kliknij

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

Projekt Unijny

 

Projekt Unijny