Szkolne Koło Wolontariatu raportuje PDF Drukuj Email

Cześć i czołem

Tu SKW czyli Szkolne Koło Wolontariatu, a może Wariatów ;)

Wariatów, bo 4 listopada już po zajęciach szkolnych pojechaliśmy do Domu Dziecka w Porszewicach (z którym współpracujemy od wielu lat) i szaleliśmy z dzieciakami! Braliśmy udział w wyścigu rzędow, bawiliśmy się z nimi, malowaliśmy, wylepialiśmy ludziki, skladaliśmy origami i pomagaliśmy pisać listy do św. Mikołaja.

Tak, tak- Mikołaja. Bo już za chwileczkę, już za momencik on po domach zacznie się kręcić i zostawiać będzie prezenty. Chcemy, aby także w Domu w Porszewicach pojawił się ten znamienity gość.

Dlatego teraz zadanie nie tylko dla nas z SKW, ale dla wszystkich ludzi dobrej woli- a wierzymy, że tych w naszej szkole jest wielu! Do tej pory było i na pewno nic się nie zmieniło:)

A więc na podstawie listów dzieci stworzymy spis kto i czego pragnie, a Wy możecie zrealizować te marzenia. Indywidualnie ( jak robią to pracownicy naszej szkoły) lub klasowo. A może znacie kogoś, kto chce przyłączyć się do naszej akcji? Dar serca jest też darem dla nas samych :*

Informacji na ten temat udzielają opiekunki SKW czyli p.prof. Marta Oleńska i p.prof. Monika Szyjer.

Wizytę św. Mikołaja i jego towarzyszy (wraz z prezentami) planujemy między 10 a 20 grudnia.Na wyjazdy do Domu Dziecka potrzebne są pieniądze: na materiały do zabaw, słodycze dla dzieci, małe nagrody. Zachęcamy więc też do kupna ciast na Mikołajkowym kiermaszu, który prowadzić będą nasi członkowie. Zysk przeznaczamy na wspomniane wyżej wydatki :)

A może chcesz upiec ciasto na kiermasz? Zgłoś się do opiekunek SKW (E. Mruk- Gralak, M. Oleńska, Monika Szyjer).

Jeszcze jesiennie pozdrawiamy całą Społeczność Uczniowską :)

Zapraszamy do galerii


 
 

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

Projekt Unijny

 

Projekt Unijny